Festiwal wódki i zakąski.

Pierwszy w Polsce Festiwal Wódki i Zakąski. Aż dziwne, że w kraju, który jest ojczyzną tego alkoholu dopiero teraz ktoś wpadł na ten pomysł! W dniach 19-20 maja 2017 r. na terenie warszawskiej Fortecy odbędzie się Festiwal Wódki i Zakąski. Gościem specjalnym wydarzenia będzie krytyk kulinarny, publicysta i podróżnik, Robert Makłowicz. Ideą Festiwalu Wódki i Zakąski jest nadanie polskiej kuchni i wódce należnej rangi na tle innych narodowych kultur alkoholowych i gastronomicznych. W wydarzeniu wezmą udział najbardziej uznani producenci alkoholi z Polski i świata, którzy na terenie historycznego obiektu Fortecy prezentować będą swoje najlepsze produkty w kategoriach wódek, nalewek, miodów pitnych i likierów. Każdy odwiedzający będzie mógł spróbować w cenie biletu wszystkich rodzajów alkoholu, jakie będą prezentowane na stoiskach, w połączeniu ze specjalnie dedykowanymi zakąskami. Festiwal będzie miał formę dwudniowego pikniku.

„Francuzi szczycą się koniakiem i szampanem, Szkoci whisky, Włosi grappą i prosecco. Amerykanie sławią bourbon, Meksykanie tequilę, a Hiszpanie gloryfikują swoje wina. Polacy zaś mają doskonałą wódkę, uznawaną w świecie za najbardziej rozpoznawalny polski produkt, oraz wyjątkową żywność, chleb i specjały regionalne, które w żadnym innym miejscu nie smakują tak jak tu. Połączenie tych wyjątkowych atutów to kwintesencja Festiwalu Wódki i Zakąski, którego misją jest propagowanie najlepszych tradycji kulinarnych i gorzelniczych naszego kraju, oraz nadanie polskiej kuchni i wódce należnej rangi na tle innych narodowych kultur alkoholowych i gastronomicznych – mówi Piotr Popiński, warszawski restaurator, pomysłodawca i organizator Festiwalu Wódki i Zakąski.

O zakąski zadbają: Michał Tkaczyk – szef kuchni restauracji Elixir by Dom Wódki, Małgorzata Marchewka – szef kuchni restauracji Folk Gospoda oraz Wojciech Pasikowski – szef kuchni restauracji Czerwony Wieprz. Czekają tez na Was popisy i zawody barmanów.

wódka i zakąska
wódka i zakąska

 

 

Gospodarze czekają na  poszukiwaczy dobrego smaku, dorosłych konsumentów 😉

Cena Karnetu na dwa dni 100,00 złotych

Warszawa, ul. Zakroczymska 12 Forteca Kręgliccy