Po Up kulinarny według Marty Dymek.

Smaki jednej z najpopularniejszych i najmodniejszych blogerek kulinarnych w Polsce zostaną odkryte podczas Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury. Jedyna restauracja z potrawami z najnowszej książki Marty Dymek ruszy już 19 maja w klubie festiwalowym w Ogrodzie Powszechnym w Warszawie.  W klubie festiwalowym powstanie pop-up restauracja serwująca dania roślinne z całego świata – będzie to niepowtarzalna okazja do spróbowania smaków Jadłonomii. Marta Dymek, wyjątkowo na tę okazję stworzy menu z propozycjami ze swojej nowej książki „Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata” (Wydawnictwo Marginesy). To druga książka kucharska popularyzatorki roślinnej diety. „Zwiedziłam kilkadziesiąt krajów, przejechałam kilkadziesiąt tysięcy kilometrów i próbowałam wegańskich potraw, przypraw oraz składników z niemal każdej szerokości geograficznej. A wszystko po to, aby dowiedzieć się, co jedzą roślinożercy na całym świecie, odkryć nowe inspirujące przepisy i wreszcie, by móc te najpyszniejsze umieścić w tej książce”  mówi Marta Dymek, dzięki której wielu zażartych mięsożerców wprowadziło roślinne potrawy do jadłospisów.

Restauracja stworzona we współpracy ze Stół Powszechny i Wydawnictwo Marginesy otworzy się 19 maja o godz. 16:00. Będzie można ją odwiedzać do końca trwania festiwalu od 12:00 do 22:00 w klubie festiwalowym w Ogrodzie Powszechnym w Warszawie. A 20 maja o godz. 12:00 odbędzie się spotkanie z Martą Dymek.

Marta Dymek "Jadlonomia"
Marta Dymek „Jadłonomia”


Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury jest organizowany przezempik. To podziękowanie dla czytelników, którzy – wbrew statystykom – z entuzjazmem podchodzą do książek i ich autorów. Kuratorem tegorocznej edycji jest Szczepan Twardoch. Na licznych dyskusjach i spotkaniach autorskich pojawią się gwiazdy polskiej i światowej literatury, m.in. David Lagercrantz, Hanna Krall, Charlotte Link, Dorota Masłowska, Jakub Żulczyk, Erling Kagge, Michał Rusinek, Graham Masterton i Katja Kettu. Odbędą się także koncerty i spektakle teatru improwizowanego Klancyk. Wszystkie wydarzenia w ramach Apostrofu są bezpłatne.

Spotkanie z Martą Dymek: 20 maja, 12:00, Ogród Powszechny w Warszawie, prow. Sylwia Chutnik

Pop-up restauracja Smaki Jadłonomii, klub festiwalowy w Ogrodzie Powszechnym w Warszawie

19 maja, 16:00 – 22:00
20 maja, 12:00 – 22:00
21 maja, 12:00 – 22:00

Ilość porcji ograniczona.

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury
15-21 maja 2017 roku

Miasta festiwalowe: Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice i Szczecin

Organizator: empik

Partnerzy pop-up restauracji: Stół Powszechny, Wydawnictwo Marginesy

Partnerzy festiwalu: Teatr Powszechny w Warszawie, Strefa WolnoSłowa, Wydawnictwo Świat Książki, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo Czarna Owca, Wydawnictwo Marginesy, Wydawnictwo W.A.B, Od Deski Do Deski, Wydawnictwo Sonia Draga, Wydawnictwo Albatros, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo Muza, Wydawnictwo Filia, Dom Wydawniczy Rebis, Wydawnictwo Zwierciadło, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo SQN, Wydawnictwo Prószyński i Spółka, Wydawnictwo Wielka Litera

Patroni medialni: Newsweek, Gazeta Wyborcza, Książki. Magazyn do czytania, TOK FM, lubimyczytac.pl, cojestgrane24, Zwierciadło