Wszystko o hummusie, czyli warsztaty z Sabiną Francuz.

Hummus w ciągu ostatnich lat stał się niezwykle popularny na całym świecie. Tej potrawie poświęcimy drugi z warsztatów zamykających wiosenny sezon kulinarny w Menora InfoPunkcie. Warsztat poprowadzi Sabina Francuz – właścicielka Głodnych Kawałków i autorka dań w kawiarni Cheder prowadzonej przez Festiwal Kultury Żydowskiej na krakowskim Kazimierzu. Po wspólnym gotowaniu zasiądziecie do wspólnego stołu! Hummus wywodzi się z Lewantu i Egiptu, a do jego przygotowania na bazie ciecierzycy nie potrzeba wielu składników. Zaskoczyć mogą jednak jego właściwości zdrowotne, wersje, a także aromatyczne dodatki podawane w jego towarzystwie.

Na  hummusowych warsztatach:

★zrobicie hummus klasyczny, buraczany i kolendrowy,
★porównacie hummus izraelski z arabskim,
★przygotujecie kilka dodatków do hummusu: kiszoną cytrynę, jemeńską pastę zhug i prażoną cebulkę!

Warsztaty poprowadzi Sabina Francuz (głodne kawałki). Warsztaty potrwają 3-4 godziny i odbędą się w MENORA InfoPunkcie, wejście przez Charlotte Menora, Plac Grzybowski 2.

hummus
hummus


Warsztaty kulinarne przygotowane zostały we współpracy z Festiwalem Kultury Żydowskiej w Krakowie, który jest największą na świecie prezentacją współczesnej kultury żydowskiej z Izraela i Diaspory. Każdego roku 30 000 osób z całego świata przyjeżdża na krakowski Kazimierz, aby podczas ponad 200 festiwalowych wydarzeń osobiście doświadczyć bogactwa i różnorodności nowoczesnej kultury żydowskiej. Zbliżająca się 27. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie, która odbędzie się w dniach 24 czerwca do 2 lipca, będzie w całości poświęcona Jerozolimie, w 50. rocznicę jej zjednoczenia. 170 artystów z Izraela, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Polski oraz Indii pokaże nie tylko różnorodność i znaczenie stolicy Izraela, ale również udowodni, że Jerozolima to nie tylko miasto, ale też – a może przede wszystkim – stan ducha.

Dobrym wstępem do warsztatów będzie projekcja filmu „Hummus The Movie„, która odbędzie się dzień wcześniej (tj. 27.05) w Kino Muranów o godzinie 14:00 w ramach 13. MFF Żydowskie Motywy (Jewish Motifs IFF).
W filmie Orena Rosenfelda towarzyszyć będziecie Olivierowi, benedyktynowi z Francji, który poszukuje najlepszego hummusu, obserwować będziemy zaciętą walkę o pobicie Rekordu Guinnessa w kategorii Największej na świecie porcji humusu, poznacie też Alufa Abira, hiphopowca z czarnym pasem. „Hummus!” to opowieść o zwykłych ludziach, którzy po prostu uwielbiają humus.

Projekcja w ramach 13. MFF Żydowskie Motywy | Jewish Motifs IFF], odbędzie się w sobotę, 27 maja o godzinie 14:00 w Kino Muranów. Wstęp wolny – wejściówki do odbioru od 20.05 w Kinie Muranów.

>> Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o zapoznanie się z regulaminem warsztatów na stronie:
http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/wszystko-o-hummusie-warsztaty-kulinarne

Partnerem warsztatów jest Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie.

Partnerem technologicznym warsztatów kulinarnych jest Kenwood.

Patronem medialnym warsztatów kulinarnych jest KUKBUK.

ZAPRASZAMY!